Zwalcz łysienie androgenowe z właściwym szamponem!

Zwalcz łysienie androgenowe z właściwym szamponem!

Chociaż uważa się je za przypadłość dojrzałych mężczyzn, łysienie męskie potrafi objawić się nawet w wieku nastoletnim. Nie stanowi wprawdzie niebezpieczeństwa, ale szczególnie dotkliwe mogą być jego skutki natury psychicznej. Nic zatem dziwnego, że większość mężczyzn, których dotyka ta choroba, czyni wszystkie rzeczy, które mogą okazać się przydatne w jej pokonaniu. W dzisiejszych czasach dostępne są rozmaite techniki, którymi możemy zwalczyć łysienie androgenowe – szampon, leczenie promieniowaniem elektromagnetycznym oraz hormonami. Jakie są najlepsze?

Zwalcz łysienie androgenowe szamponem

Najczęstszym rozwiązaniem w walce z wypadaniem włosów jest niewątpliwie szampon do włosów. Obecne na rynku preparaty dostarczają substancje, które zaburzają przemianę androgenów w DHT, to jest substancję, która jest ponosi winę za niszczenie cebulek włosów. Spodziewane skutki daje leczenie trwające rok – tylko to rozwiązanie umożliwia spowolnienie utraty następnych włosów.

Łysienie androgenowe – szampon czasem nie pomoże

Oprócz tego dostępne są również inne techniki, z którymi można pokonać łysienie androgenowe – szampon niekiedy nie jest bowiem efektywny. Dzieje się tak przede wszystkim jeśli choroba rozwinęła się na tyle, iż ubytki włosów są łatwo widoczne. W opisywanych przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie przeszczep włosów. W mniej rozwiniętym stadium schorzenia oprócz szamponu łagodzącego skutki łysienia androgenowego, poleca się także używanie innych kosmetyków, takich jak m. in. profesjonalne preparaty lecznicze wzmacniające cebulki włosów.