Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Zalety oczyszczacza powietrza z jonizatorem

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To odczucie rześkości wywołują jony ujemne, które powstają się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a też są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, neutralizują nieprzyjemne zapachy oraz pozytywnie oddziałują na nasze samopoczucie i środowisko.

Jonizator powietrza – jak tworzy się jonizacja??

Jonizacja zachodzi w rezultacie oddziaływania silnego pola magnetycznego, emitowania ekstremalnej ilości ciepła lub wyładowania elektrycznego. Dzisiaj większość z nas żyje w otoczeniu setek urządzeń, jak ekrany, drukarki czy komputery, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Zdrowe aniony, czyli jony o ładunku ujemnym, tworzą się poprzez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na obszarach silnie uprzemysłowionych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego aby znowu poczuć rześką i czystą atmosferę w domu, należy użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji stosowany jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wyłapać szkodliwe drobnoustroje i wirusy, pyły zawieszone PM2.5 i 10 czy dym z papierosów. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej odprężyć się i oddychać pełną piersią. Zważywszy na to, że ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie chronicznego osłabienia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, zaleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w urzędach, szkołach, biurach czy szpitalach, a więc tam, gdzie istotna jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.