Zalety korony porcelanowej

Zalety korony porcelanowej

Kiedyś uszkodzenie zęba wymuszało użycie sztucznej szczęki czy niezbyt ładnych koron wykonanych ze złota. Obecnie na szczęście medycyna zanotowała ogromny progres, a pacjenci, którzy z różnych powodów stracili zęby nie są skazani na to, by decydować się na wspomniane metody. Od dekady wielkim zainteresowaniem cieszą się bowiem korony porcelanowe, bo przywodzą na myśl naturalne uzębienie, a przy tym są wygodniejsze niż sztuczne szczęki, wytrzymałe na pęknięcia, wpływ kwasów oraz wiele potencjalnych zagrożeń. W jakich przypadkach więc najlepiej zdecydować się na założenie korony porcelanowej? Jakie rodzaje koron wykonują protetycy? Jakiemu lekarzowi to zlecić, by uniknąć potencjalnych problemów?

Typy koron porcelanowych

Korona porcelanowa bywa założona na pozostałości ukruszonego zęba lub implancie włożonym w szczękę. Na wspomniany w pierwszej kolejności typ korony decydują się najczęściej chorzy z ukruszonymi zębami lub zmagający się z dużą erozją miazgi. Należy przy tym pamiętać, że korona porcelanowa powinna być wykonana na zębie wyleczonym endodontycznie. Kolejny typ korony porcelanowej bywa wybierany przez chorych po usunięciu martwego zęba, a więc może być zakładany zarówno na implancie metalowym, jak i ceramicznym.

Korona porcelanowa – jak znaleźć lekarza?

Korona porcelanowa, jak przed momentem napisaliśmy, jest naprawdę wytrzymała. Aby jednak móc cieszyć się z jej zalet, musimy znaleźć stomatologa, który ją odpowiednio wykona. Wydaje się to proste, jednak w internecie znajdziemy setki komentarzy zawiedzionych pacjentów. Jak zatem ustrzec się pomyłek? Najpierw dowiedzmy się, co o konkretnym lekarzu myślą dotychczasowi klienci. Oprócz tego powinniśmy sprawdzić również, jaki sprzęt wykorzystywany jest w danym gabinecie – dostępność nowoczesnych narzędzi zapewnia bezproblemowy zabieg i wysoką żywotność korony porcelanowej.