Zalety implantów zębowych

Zalety implantów zębowych

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, by korzystać z protez. Nie jest to oczywiście najlepsze wyjście, bo protezy wymagają czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie będzie bardzo wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, ale także posiadają sporo innych atutów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie trwałych efektów, do zera minimalizując ryzyko poluzowania implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, jakie typy są stosowane przez stomatologów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Obecnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm oraz trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na duże zmniejszenie czasu gojenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po 3 miesiącach. Do tej pory powinien wykorzystywać chłodne okłady, a bezpośrednio po operacji – wystrzegać się bardzo ciepłych dań, tytoniu oraz alkoholu. Istotne jest również wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które likwidują opuchliznę i ból.

Implantologia – jak wybrać dentystę

Implantologia ma spory wpływ na komfort codziennego funkcjonowania chorych – dlatego bardzo ważne okazuje się to, by wybrać odpowiedniego stomatologia. Jak jednak ustrzec się przykrych pomyłek i trudności zdrowotnych? Dobrze zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem oraz pozytywnymi recenzjami od dotychczasowych klientów. Jak je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w Google nazwiska specjalisty na pewno znajdziemy istotne wskazówki.