Zabiegi oczyszczania twarzy

Zabiegi oczyszczania twarzy

Oczyszczanie twarzy to zabieg kierowany do pań zmagających się z cerą trądzikową, wągrami oraz nadprodukcją sebum. Jak specjaliści są w stanie poradzić sobie z podobnymi dolegliwościami? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się sama.

Manualne oczyszczanie twarzy

Po peelingu oraz otwarciu otworów skórnych za pomocą pary wodnej, wykonujący zabieg palcami wyciska z pryszczy sebum, a potem oczyszcza skórę za pomocą właściwych maseczek. To oczyszczanie twarzy może być stosowane we wszystkich typach skóry – oprócz naczynkowej, która nie toleruje pary.

Wodne oczyszczanie twarzy

W pierwszej kolejności podciśnieniowo wysysa się zalegający w wągrach łój, potem natomiast złuszcza się naskórek za pomocą odpowiednich głowic. Oczyszczanie twarzy tym sposobem może być przyczyną dyskomfortu, ale łagodzi to działanie wody.

Diamenty w oczyszczaniu twarzy

W takim przypadku specjalista za pomocą specjalnych diamentowych przyrządów przeprowadza delikatny peeling, otwierając pory i likwidując martwe tkanki. Takie oczyszczanie skóry ułatwia również przenikanie składników odżywczych znajdujących się w kosmetykach.

Oczyszczanie twarzy laserem

Na tę technikę warto się zdecydować po peelingu diamentami. Polega na rozprowadzeniu na skórze odpowiedniego serum i umocnieniu go z wykorzystaniem lasera IPL. Oczyszczanie twarzy tą techniką jest niestety stosunkowo kosztowne, ale uzyskane w ten sposób rezultaty utrzymują się naprawdę długo.

Oczyszczanie twarzy substancjami chemicznymi

Kosmetyczka nakłada specjalne substancje na skórę, która dzięki temu napina się i wreszcie kruszeje, odkrywając niższą, jędrniejszą warstwę.