Zabiegi na włosy w gabinecie trychologicznym

Zabiegi na włosy w gabinecie trychologicznym

Do gabinetu trychologicznego udajemy się przeważnie wówczas, kiedy dostrzegamy nagłe symptomy wypadania włosów. Osłabienie włosów to problem, który wbrew pozorom dotyczy nie tylko przedstawicieli płci męskiej, ale także coraz częściej płci pięknej.

Jak odbywa się diagnoza chorób włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog potrafi, dysponując działaniem wyspecjalizowanych urządzeń, zaopatrzonych w powiększające rejestratory, sprawdzić formę skóry głowy, mieszków włosowych, strukturę włosów. Trycholog musi na początku precyzyjnie ocenić, co jest czynnikiem sprawczym przerzedzania się owłosienia na głowie, aby doskonale dostosować rodzaj leczenia. Niestety najgorzej pokonać powody dziedziczne, które są najbardziej spotykanym impulsem wywołującym przerzedzenie włosów. Inne ważne powody to przemęczenie organizmu, niepoprawna pielęgnacja, zmęczenie włosów częstymi zabiegami chemicznymi. Zły wpływ ma również stosowanie maseczek z intensywnie drażniącymi silikonami.

Jakie terapie wykonuje się w gabinecie trychologicznym?

Wizyta w gabinecie trychologicznym może okazać się remedium na nasze dolegliwości z włosami. Pracujący tam lekarze mogą zaoferować osobom łysiejącym liczne sposoby na zagęszczenie owłosienia. Są to kuracje zupełnie nieinwazyjne, które przynoszą fenomenalne efekty. Mezoterapia igłowa jest najbardziej popularna i dodatkowo bardzo efektywna. Metoda ta zapewnia widoczne rezultaty, nie tylko kiedy zmagamy się z uwarunkowanym genetycznie osłabieniem włosów, ale również tym spowodowanym stresem. Bazuje na wprowadzeniu w macierz włosową cennych związków oraz witamin, które stymulują cebulki do wzmożonej produkcji nowych włosów. Należy przyjąć serię tego typu kuracji, bo tylko i wyłącznie stałe dostarczanie skórze ważnych substancji daje najlepsze rezultaty. Włosy widocznie się zagęszczają, są gęste i zadbane już po 4-5 kuracjach. Trycholog więc szybko pokaże jak osiągnąć nasz cel – jeśli pragniemy mieć bujne włosy.