Zabiegi cross-linking Megaride i Topoguided – o leczeniu stożka rogówki

Zabiegi cross-linking Megaride i Topoguided – o leczeniu stożka rogówki

Tu znajdziesz szczegółowe wiadomości o korekcji stożka rogówki.

Stożek rogówki to dolegliwość, która bardzo utrudnia życie – obniża jakość widzenia, a przy tym może być przyczyną innych schorzeń oczu. W nowoczesnych klinikach okulistycznych eksperci potrafią na szczęście zaradzić tym problemom. Jak więc winno przebiegać leczenie stożka rogówki?

Stożek rogówki manifestuje się już około 30. roku życia

Rogówka to transparentny element oka, który silnie skupia promienie światła. Znajduje się przed tęczówką i jest słabo ukrwiona, jednak ma mnóstwo nocyceptorów. W okolicy trzydziestego roku życia może ulec odkształceniu przejawiającemu się ścieńczeniem i uwypukleniem w środkowej części. Dzieje się tak z powodu osłabienia tkanki, która, według niektórych hipotez, ulega działaniu rodników. Stożek rogówki powoduje krótkowzroczność i miopię, przez co pacjent widzi zdecydowanie gorzej i staje się bardziej wyczulony na promienie słoneczne. Chorzy skarżą się też na podrażnienie oczu, niekiedy zdarza się również podwójne widzenie. Stożek rogówki niejednokrotnie współistnieje z pozostałymi schorzeniami oczu, między innymi zapaleniem spojówek. Na szczęście dzisiaj osiągalne jest efektywne leczenie stożka rogówki. Na wczesnym etapie dolegliwość jest adiustowana przy pomocy soczewek kontaktowych bądź szkieł korekcyjnych, z czasem natomiast niezbędne jest zgłoszenie się na zabieg w klinice okulistycznej.

Korekcja stożka rogówki – stosowane procedury

Korekcję stożka rogówki przeprowadza się za pośrednictwem przeróżnych technik. Dzisiaj najbardziej skuteczną metodą na podniesienie jakości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych i cross linking. Nowoczesne kliniki okulistyczne podejmują się także korekcji stożka rogówki za pomocą modelowania, czyli metodę Topoguided. Najlepsze rezultaty dają procedury wykorzystujące technologię mapowania rogówki, dzięki czemu można osiągnąć regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie pozwala na niwelowanie miopii czy też niezborności przy pomocy soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą też po po odpowiednim czasie zapisać się na zabieg z użyciem lasera, który całkiem zlikwiduje wadę wzroku.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]