Wypadają Ci włosy? Zastosuj szampon przeciw łysieniu

Wypadają Ci włosy? Zastosuj szampon przeciw łysieniu

Łysienie dotyka mnóstwa panów. Może dać o sobie znać nawet w młodym wieku, ale zazwyczaj rozpoczyna się w okolicach 30 roku życia. Zazwyczaj odpowiadają za to androgeny, bo metabolizując się do DHT psują korzenie włosów. Panowie, którzy nie są w stanie pozostać biernymi, na szczęście nie będą zostawieni bez pomocy. Pomocne będą między innymi szampony przeciw łysieniu, które znajdziemy w wielu drogeriach. Czy opłaca się ich używać?

Szampon przeciw łysieniu – jak receptura

Szampony przeciw łysieniu dostarczają substancje, które zwalniają metabolizm męskich hormonów i tym samym zapobiegają uszkodzeniu włosów. Taki wpływ mają na przykład dutasteryd oraz finasteryd. Warto natomiast wiedzieć, że oba związki wpływają na gospodarkę hormonalną – są również wykorzystywane do leczenia początkowych symptomów przerostu prostaty. Z tego też powodu nie mogą używać ich panie, u których potrafią spowodować zaburzenia hormonalne.

Jak działa szampon przeciw łysieniu?

Nie wolno zapominać, iż leczenie, w którym używany jest szampon przeciw łysieniu musi trwać przynajmniej dwanaście miesięcy. W innym wypadku nie da spodziewanych rezultatów, zaś łysienie będzie wciąż postępować. Wspomniane substancje nie zregenerują też uszkodzonych cebulek – potrafią tylko zapobiec wypadaniu następnych. Leczenie stosujące szampon przeciw łysieniu dobrze więc rozpocząć, gdy wypadanie włosów dopiero się zaczyna, a luki nie są dotąd znaczące.