Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Lśniące i perłowe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie systematycznie oddziałują na nasze szkliwo i sprawiają, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze regularne zabiegi pielęgnacyjne działają efektywnie. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Które metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – odzyskaj mocne i białe zęby

Czyszczenie jamy ustnej po jedzeniu i piciu pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (nakładki, lakiery, żele), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna ma szereg metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najbardziej popularne? Stomatolodzy szczególnie polecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia znakomite rezultaty już po 3 zabiegach. Wybielanie lampą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – specjalny preparat do naświetlania

Jak odbywa się wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Potem przy pomocy specjalistycznego szablonu ustala się kolor zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotne jest też dobre dobranie PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny efektywnie redukując przebarwienia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o 15 odcieni, efekty są zatem niesamowite i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej tydzień. Pacjentom, które z jakichś względów nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.