Wizyty domowe to bardzo przydatna usługa medyczna skierowana do obłożnie chorych. Doktorzy odwiedzają w domu wszystkich tych, którzy potrzebują pomocy i samodzielnie nie są w stanie dotrzeć do placówki medycznej. Zobaczmy w takim razie jakie dolegliwości można wykryć w czasie wizyty domowej i jakie badania się w takiej sytuacji wykonuje.
Wizyty domowe – cukrzycę
Wizyty domowe zazwyczaj przeprowadzają lekarze ogólni oraz pediatrzy. O potrzebie wizyty domowej przesądza przede wszystkim stan zdrowia pacjenta – z reguły są to osoby starsze, osoby kalekie, dla których wizyta w szpitalu zagrażałaby zdrowiu. Poza przychodnią można zdiagnozować dużo niebezpiecznych schorzeń, np. poszerzenie przedsionka serca, nieprawidłowości neurologiczne oraz dolegliwości geriatryczne. Pacjentów odwiedzają też profesjonalne pielęgniarki, które zajmują się np. zmianą opatrunków i czuwają nad samopoczuciem. Wizyty domowe to również rozwiązanie dla osób osłabionych, którzy obawiają się wizyty w szpitalu pełnym drobnoustrojów.
Wizyty domowe – prześwietlenia
Podczas wizyty domowej można zastosować różnego rodzaju zabiegi. Od zasadniczych jak np. pomiar ciśnienia, weryfikacji odruchów, aż do bardzo zaawansowanych. Specjalista może nawet rozpocząć leczenie odleżyn, zrobić analizę tętna, zrobić lewatywę oraz zaszczepić pacjenta. Co więcej specjalista może wypisać receptę na leki. Wizyty domowe to praktyczne świadczenia, które wymiernie polepszają stan zdrowia pacjentów. Nie zapominajmy, żeby przed wizytą przygotować niezbędną dokumentację medyczną, tj. druki z przychodni czy prześwietlenia, gdyż pozwoli to na bezproblemowe zdiagnozowanie choroby i wdrożenie efektywnego leczenia. Niektóre badania wymagają wykorzystania odpowiedniego sprzętu medycznego, dlatego warto telefonicznie powiadomić lekarza o chorobach układu krążenia.