Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Uszkodzenia i ekstrakcje zębów – pomoże Ci chirurg stomatolog

Nie wszystkie choroby uzębienia jesteśmy w stanie zlikwidować tradycyjnymi sposobami. Jeśli okazują się one niewystarczające, ostatnim wyjściem bywa zwykle jedna z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy wybrać się między innymi w przypadku uszkodzonych kości, znacznych ubytków uzębienia, potrzeby umieszczenia sztucznych zębów lub mostów i chorób tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju owrzodzeń lub nowotworów. Jakie metody bywają zatem stosowane w czasie leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, żeby leczenie było były komfortowe i nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?

Leczenie przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Niewątpliwie najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – również tych znacznie uszkodzonych, wymagających nacięcia dziąsła i dłutowania. W razie sporych ubytków czy pacjentów po wypadkach konieczne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to też należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także leczeniem różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej nowotworów czy narośli – a także odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć lekarza?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych problemów. Dobrze zatem napisać kilka słów o tym, czym wyróżnia się właściwy chirurg stomatolog i czym sugerować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze jest z pewnością to, by wykorzystywał on tylko innowacyjne akcesoria i, co najważniejsze, środki znieczulające. Sporą wagę ma również atmosfera w gabinecie i stosunek dentysty do chorych – sporo powiedzą nam na ten temat opinie wcześniejszych klientów, które wyszukamy między innymi w sieci lub w gronie przyjaciół.