Terapia małżeńska – by związek znowu był udany

Terapia małżeńska – by związek znowu był udany

Wsparcie w terapii małżeńskiej UK znajdziesz w tym miejscu

Każde małżeństwo może popaść w rozmaite kryzysy. Całe szczęście obecnie można się z nimi uporać naprawdę sprawnie. Świetnym rozwiązaniem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach okaże się pomocna?

Do terapeuty udają się pary zmagające się z przeróżnymi problemami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć trudności mające związek z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, jak również udzieli pomocy w przypadku nałogów, chociaż tutaj często konieczne będzie też specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w okresie problemów zdrowotnych małżonków czy ich dzieci. Jest pomocny w sytuacji, gdy między partnerami rodzą się konflikty, których nie są w stanie przezwyciężyć sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże także pokonać problemy oraz zacieśnić partnerstwo. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku czemu ich małżeństwo rozwija się, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie mają oczekiwania i potrzeby. Uczy on, że związek to nie wyłącznie czerpanie korzyści, ale przede wszystkim dawanie czegoś od siebie. Pomoc terapeuty sprawia, że możliwe jest odkrycie przyczyn , które legły u podstaw partnerskich problemów. Małżeństwo, które ma za sobą terapię małżeńską zdobyło umiejętności potrzebne do tego, aby świetnie pokonywać kłopoty w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Polska emigracja, która dotarła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że aktualnie bez problemu spotkamy polskiego psychologa także na terenie UK. Posługiwanie się językiem polskim usprawnia proces terapii i podnosi komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na usługi specjalisty. Także na emigracji można powalczyć o swoje małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z rozmaitymi kłopotami. Trzeba wiedzieć, że terapia nie jest wstydem, a dzięki niej związek jest w stanie wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339