Szukasz stomatologa? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę

DentoCentrum, stomatolog Kraków

Ból zęba jest niezwykle nieprzyjemnym odczuciem. Dlatego też stomatolog jest przeważnie jedynym spośród lekarzy specjalistów, którego większość z nas stara się odwiedzać w miarę regularnie. Lecz jak wybrać dobrego stomatologa?

Dobry dentysta – bogaty wachlarz usług oraz bliskie położenie

Rezydenci miast i większych miejscowości łatwo odnajdą w pobliżu swojego zamieszkania jakąś klinikę stomatologiczną, gdyż jest to jedna z najpopularniejszych usług medycznych oferujących odpłatne leczenie i profilaktykę. Co należy wziąć pod uwagę przy doborze specjalisty, któremu zdecydujemy się oddać pod opiekę nasze zęby? Najlepiej, gdy gabinet stomatologiczny znajduje się w pobliżu mieszkania pacjenta, aby w razie nagłego przypadku (ułamania zęba, dokuczliwego bólu czy wypadnięcia plomby) nie marnować czasu na dotarcie do kliniki. Godziny przyjmowania pacjentów także są istotne – jeśli w dni powszednie gabinet jest otwarty co najmniej do godziny 20:00, pacjent bez trudu umówi się na wizytę bez potrzeby wypisania urlopu w miejscu zatrudnienia. Trzeba dodatkowo spojrzeć na szerokość usług świadczonych przez gabinet stomatologiczny i specjalizacji, którymi legitymuje się jego kadra. Im bogatsza oferta, tym większe prawdopodobieństwo, iż bez względu na złożoność przypadku z jakim chory przyjdzie do kliniki, zostanie on kompleksowo obsłużony bez konieczności przekierowania go do kolejnych gabinetów. Nie lekceważmy również opinii wcześniejszych pacjentów gabinetu – jeżeli wypowiadają się oni dobrze w kwestii świadczonych przez klinikę usług, niewątpliwie można zapisać się na konsultację.

Załoga gabinetu stomatologicznego musi bezustannie zdobywać nową wiedzę

Medycyna to prężnie rozwijająca się branża nauki, a więc także gabinety stomatologiczne muszą iść z duchem innowacji. Szukajcie w związku z tym takiego gabinetu stomatologicznego, którego kadra cały czas się szkoli, aby pozostawać na bieżąco z innowacyjnymi technikami. Jednak sama wiedza nie wystarcza – za nią powinno iść także stosowanie przez stomatologa najnowocześniejszych urządzeń, materiałów i narzędzi. Po roku 2020 dodatkowym ważnym aspektem konsultacji u dentysty jest także zachowanie higieny i bezpieczeństwa, więc przed pojawieniem się w gabinecie stomatologicznym wypada dowiedzieć się czy respektuje on rygorystyczne zasady aseptyki, które ochraniają w równym stopniu kadrę medyczną, jak i pacjenta.

DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]