Straciłeś ząb? Pomyśl o implantach stomatologicznych

Straciłeś ząb? Pomyśl o implantach stomatologicznych

Implanty zębów to najlepsza metoda na zastąpienie straconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla osób, które utraciły jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne jednakowo dobrze sprawdzają się także w przypadku znacznych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a jeśli odpowiednio o nie zadbamy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać do końca życia. Tak duża trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów robi się współczesne implanty zębów?

Implanty zębów – materiały

Na samym początku należy nadmienić, iż implant zęba to wyłącznie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – materiału, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Jego bezsprzeczną zaletą jest również to, iż nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie koroduje – jego stosowanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z czego robi się korony implantów?

Spektrum tworzyw, z których wytwarza się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a prócz tego nie powoduje uczulenia. Implantologia oferuje również tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą alergiom. Najbardziej budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane głównie w miejsce tylnych zębów.