Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Szukasz aparatu do drenażu limfatycznego w domu? Wejdź na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego rolą jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to zbiór różnorodnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz obrotowych, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i punktu ucisku.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są maszyny do drenażu limfatycznego symulujące masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów dzielących się na komory, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody rękaw uciska kończynę, pobudzając w ten sposób krążenie chłonki. Istnieje sporo zaleceń do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień stosowana w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako etap regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – aparaty do presoterapii do użytku domowego

Dużo opcji zastosowania aparatów do masażu uciskowego wpłynęło mocno na progres tego sprzętu. Dziś osoby chętnie stosujące tę formę masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, przy użyciu nowoczesnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest masaż. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, w związku z tym bez trudu można spakować je na wyjazd, np. na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być zawsze omówione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samodzielnie, bo występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to np. miażdżyca czy choroba nowotworowa, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]