Specjalista – chirurg naczyniowy

Specjalista – chirurg naczyniowy

Specjaliści wykonujący operacje mają bardzo skomplikowaną pracę, wymagającą nieprzeciętnej dokładności i kompetencji. Co należy sprawdzić poszukując doświadczonego specjalisty i czym dokładnie zajmuje się chirurg naczyniowy?

Chirurg naczyniowy wyleczy stopę cukrzycową

Obecnie medycyna idzie do przodu i umożliwia pełną remisję nawet niezwykle trudnych chorób. Operacjami najczęściej przeprowadzanymi przez chirurga naczyniowego są te dotyczące choroby zakrzepowej, tzw. stopy cukrzycowej oraz niedokrwienia kończyn górnych, będących efektem długotrwałego narastania w naczyniach patogennych substancji. Choroby takie pojawiają się wraz z upływem czasu oraz u pacjentów lubiących używki i fast-foody. Palenie papierosów, spożywanie dużych dawek tłuszczów zwierzęcych, brak aktywności fizycznej – to najwięksi wrogowie naszych tętnic.

Jakie zabiegi przeprowadza chirurg naczyniowy

Chorzy cierpiący na żylaki zazwyczaj kwalifikują się do operacji realizowanych przy użyciu skomplikowanych metod. Najważniejsze zabiegi to chemoembolizacja i skleroterapia. Embolizację, czyli celowe zamknięcie światła naczynia stosuje się przy usuwaniu naczyniaków. Natomiast przy leczeniu tzw. teleangiektazji bardzo przydatny jest również laser. Chirurgia naczyniowa opiera się na bezpiecznych metodach, niemniej jednak zawsze sprawdzajmy przede wszystkim specjalizację lekarza, który zajmie się operacją. Sugerujmy się także zdaniem innych pacjentów. Najsłynniejsze placówki zatrudniające chirurgów naczyniowych to Kraków, Warszawa i Gdańsk.