Sok z kiszonej kapusty i buraków – źródło witamin i soli mineralnych

Sok z kiszonej kapusty i buraków – źródło witamin i soli mineralnych

Znajdź sok z kiszonych buraków na https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan ponownie powróciły do naszego menu. Do kiszonych ogórków i kapusty dołączają również nowe, do tej pory mniej popularne warzywa i owoce. Pisząc o leczniczych atutach jedzenia poddanego fermentacji nie sposób zapomnieć też o napojach takich jak maślanka, kombucza albo rozmaitego typu zakwasy i soki z kiszonych jarzyn. Szczególnie te ostatnie są godne uwagi – pozwalają łatwo i szybko wprowadzić do naszego ciała substancje niezbędne dla jego prawidłowego działania.

Jakie witaminy kryje sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie sporo związków mających korzystny wpływ na nasze zdrowie. Głównym składnikiem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za proces fermentacji. Sok z kapusty, ogórków czy pozostałych kiszonek to też świetne źródło witamin. Na uwagę zasługuje w szczególności wysokie stężenie witaminy C – już 150 ml tych soków ma jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto również pić z uwagi na zawartość witaminy K i P, witamin z grupy B, a także znaczne nasycenie solami mineralnymi.

Dlaczego powinno się spożywać sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych buraków, ogórków i kapusty, z powodu obecności bakterii kwasu mlekowego pozytywnie wpływa na pracę jelit oraz nasz układ odpornościowy. Dodatkowo liczne witaminy poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają objawy cukrzycy, depresji i szkorbutu, a także pomagają walczyć z przemęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki powinny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak przykładowo wrzody żołądka czy niestrawność. Działają one również osłonowo podczas kuracji antybiotykami i wzmacniają apetyt.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]