Smog? Stosuj maski do biegania

Smog? Stosuj maski do biegania

Bieganie stale zyskuje kolejnych miłośników. To oczywiście informacja ze wszelkich miar pozytywna, gdyż bieganie, jak wiele innych dyscyplin, dobrze wpływa na nasze samopoczucie i ogranicza ryzyko wystąpienia różnych chorób. Niestety jest tak dla jedynie terenów z niezanieczyszczonym powietrzem. Tam, gdzie powietrze bywa zapylone, wszystkie aktywności na otwartym powietrzu potrafią przyczynić się do powstawania poważnych chorób. Warto o tym wiedzieć szczególnie, iż południe Polski jest zaliczane do najbardziej zapylonych obszarów na Starym Kontynencie. Nie oznacza to oczywiście, iż przebywając tam powinniśmy zrezygnować z sportu. Wystarczy jedynie wyposażyć się w specjalną maskę do biegania.

Maska do biegania – jak działa?

Przeciwsmogowe maski do biegania różnią się od tych, które przeznaczone są dla kotłowych CO oraz górników. W czasie biegania musimy wszak zadbać o wygodę oraz stosować tylko te maski, które zagwarantują nam bezpieczne zapięcie. Tak jak tamte wersje, maska dla biegaczy jest wyposażona w filtr z węglem aktywnym, który blokuje drobiny z powietrza. Z uwagi na to, że zostają one w środku filtra, konieczne będą jego częste wymiany. Najtańsze przeciwsmogowe maski do biegania nie posiadają wymiennych filtrów, więc po ich zużyciu musimy kupić nowy model. Jeśli z kolei wybierzemy nieco bardziej skomplikowaną maskę, po zużyciu filtra można po prostu zastosować kolejny.

Jak wybrać maskę do biegania?

Jak już nadmieniliśmy, istotnym atutem maski do biegania będzie jej wygoda – zanim kupimy konkretny egzemplarz, warto zatem przekonać się, czy jest on dostosowany do kształtu naszej twarzy. Jeśli chcemy wybrać maskę do długiego stosowania, dobrze postąpimy decydując się na egzemplarze z wymiennymi wkładami. Nie zapominajmy też o wyglądzie maski – wszak stały się już one istotną częścią ubioru i podobnie jak pozostałe, muszą odpowiednio się prezentować.