Przy jakich dolegliwościach pomagają dermokosmetyki?

Przy jakich dolegliwościach pomagają dermokosmetyki?

Czym są dermokosmetyki?

Słowo dermokosmetyki powstało przez połączenie słów kosmetyki i derma, które znaczy po łacinie „skóra”. Ich działanie ma być zbliżone do tego, jakie mają preparaty medyczne, dzięki substancjom aktywnym biologicznie Zazwyczaj do dermokosmetyków zaliczamy kremy, balsamy i maści.

Dermokosmetyki kup w profesjonalnym sklepie

Dermokosmetyki są to środki używane nie tylko do pielęgnacji skóry zdrowej, ale także jako specyfiki wspomagające leczenie chorób skóry. Zawierają składniki wpływające łagodząco lub leczniczo. Nie powodują reakcji alergicznych, dlatego że nie zawierają sztucznych barwników i aromatów, przy których nie trudno o podrażnienie skóry. Są tworzone jako środki do zwalczania konkretnych zmian skórnych. Mają działanie łagodzące przeciwzapalne. Są w stanie również utrzymać właściwą wilgotność skóry na idealnym poziomie. Do dermokosmetyków zaliczyć można między innymi środki przeciwłupieżowe, znakomite dla włosów i skóry głowy.
Dzięki bogatej ofercie i zadziwiająco efektywnemu działaniu, dermokosmetyki cieszą się nieprawdopodobną popularnością w sklepach, które je sprzedają.