Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Dowiedz się więcej o aparacie ultradźwiękowym

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci coraz częściej stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bo poprawnie aplikowane ultradźwięki mają pozytywne działanie na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu mięśni, a generowane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do zmniejszania napięcia mięśniowego, uśmierzania bólu i poprawy przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem dobrego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie stu lat, bazuje na 2 rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają korzystny wpływ na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Z kolei efekty termiczne polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – ścięgien, stawów, wiązadeł czy blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Istnieją 2 warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie doskonałym wyborem dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów bądź podejmujących ich w kilku gabinetach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje dużą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym rozwiązaniem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]