Pracownia Wibroterapii na AWF w Krakowie – Vitberg

Pracownia Wibroterapii na AWF w Krakowie – Vitberg

Więcej o marce Vitberg - uzupełnij swoje wiadomości!

W 2018 roku na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Projekt powstał przy partycypacji firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Badania oraz zajęcia dydaktyczne z produktami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała z zamiarem prowadzenia badań naukowych nad oddziaływaniem wibroterapii na organizm człowieka. Będą w niej również prowadzone zajęcia dydaktyczne dla studentów uczelni z dziedziny odnowy psychosomatycznej, fizykoterapii oraz kosmetologii. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które zaopatrzona została pracownia, posłużą również do powysiłkowej regeneracji zawodników. krakowskiej pracowni spowodowała, że urządzenia Vitberg zaczęto testować na AWF-ach w Warszawie i w Gdańsku.

Do jakich badań przyczynią się aparaty marki Vitberg?

W najbliższych latach rezultaty badań mogą pomóc w doskonaleniu terapii pacjentów czy usprawnieniu treningów sportowców wyczynowych. Zapewne w Pracowni Wibroterapii będą przeprowadzane prace badawcze z dziedziny fizjologii i biochemii. Analizie poddany będzie wpływ terapii wibracjami na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Rezultaty obserwacji będą zestawiane z wynikami uzyskiwanymi przez laboratoria z innych stron świata.

Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]