Olejki eteryczne w aromaterapii

Olejki eteryczne w aromaterapii

Olejki eteryczne nie tylko świetnie pachną, ale też korzystnie działają na nasze organizmy. Część z nich jest remedium na dolegliwości skórne. Olejek lawendowy zwalcza choroby grzybiczne, takie same zalety ma też olejek z drzewa herbacianego, który poza tym używany bywa w trądziku lub owrzodzeniu. Zanim zastosujemy olejki na skórze pamiętajmy rzecz jasna, iż spora ich część musi być rozcieńczona – można zastosować trochę oleju rzepakowego lub kremu. Jak oprócz tego możemy wykorzystać olejki eteryczne? Gdzie je kupić?

Działanie olejków eterycznych

Olejki eteryczne będą pomocne nie tylko w dolegliwościach dermatologicznych. Wiele z nich – jak na przykład olejek z melisy czy z lawendy ma również działanie kojące nerwy. W tym celu najlepiej wykorzystać odpowiedni kominek z podgrzewaczem. Olejki eteryczne mogą również być stosowane do inhalowania – wtedy powinniśmy rozcieńczyć je we wrzątku. Na układ oddechowy korzystnie wpływa między innymi wspomniany olejek z drzewa herbacianego.

Olejki eteryczne – w jakich sklepach są dostępne?

Olejki eteryczne są dostępne w różnych miejscach, ale nierzadko są to tylko kompozycje zapachowe, które nie wpływają na organizm. Rzadko również znajdziemy olejki, które są na potrzebne. Co zatem zrobić, żeby kupić interesujące nas olejki eteryczne? Najlepszym pomysłem na pewno okaże się wejście do internetu. Online bez trudu znajdziemy najróżniejsze olejki, a co najważniejsze – są one w niskich cenach.