Oczyszczacze powietrza – dlaczego warto je kupić?

Oczyszczacze powietrza – dlaczego warto je kupić?

Problem zanieczyszczenia powietrza dotarł już do świadomości zwykłego Polaka i rzadko bywa marginalizowany. Obywatela Polski zauważyli, iż czystość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, ma znaczący wpływ na nasze zdrowie. Aczkolwiek dopóki nie zostaną wprowadzone efektywne rozwiązania, każdy może samodzielnie zadbać o swoje samopoczucie, np. poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia potrzebne rezydentom wielkich aglomeracji

Im bardziej rozwinięty rejon, tym bardziej prawdopodobne jest niebezpieczeństwo pojawienia się wysokiego stężenia pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój wielu chorób płuc narażeni są szczególnie rezydenci większych aglomeracji miejskich oraz terenów w pobliżu fabryk wydzielających do atmosfery spore ilości tych pyłów. Cykliczne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na spore zmniejszenie negatywnego oddziaływania pyłów na zdrowie. I nie jest to obecnie nowość na naszym rynku – oczyszczacze powietrza wielu renomowanych producentów, jak przykładowo LIFAair, Webber czy Meaco, od lat znajdują się w asortymencie wielu sklepów. Co kluczowe, poza wyłapywaniem z powietrza pyłów, często posiadają one też inne wartościowe funkcje.

Oczyszczacze powietrza odfiltrowują nie tylko pyły i bakterie

Oczyszczacze powietrza dostępne są w różnych rozmiarach, wobec tego bez problemu dobierzemy sprzęt odpowiednie do danej objętości pokoju. Oczyszczacze są względnie nieduże, toteż bez ograniczeń można je przenosić między pomieszczeniami. Prócz usuwania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, zatrzymują one dodatkowo grzyby oraz mikroorganizmy, które mogą być przyczyną wielu chorób bądź reakcji alergicznych, jak również groźny benzen. Sporo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża cząsteczki powietrza, co tworzy w pomieszczeniach orzeźwiającą atmosferę, a równocześnie gwarantuje spokojniejszy sen. Niektóre urządzenia mają także czujniki ostrzegające o wysokim stężeniu dwutlenku węgla. Używanie oczyszczacza powietrza zaleca się zwłaszcza osobom podatnym na alergie.