Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – jak działa?

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – jak działa?

Mieszkańcy miast pomału nabierają świadomości, jak istotne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: pyłki kwiatów, kurz, spaliny pojazdów, sadzę czy wirusy i bakterie. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy miejscu pracy?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele zanieczyszczeń wyeliminują?

Współcześnie najlepszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest jeszcze efektywniejsze.

Wypróbuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy poziom filtracji. Wyłapują one nawet drobiny o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala usunąć sadzę, dym tytoniowy czy pyły zawieszone PM2.5 i PM10. Model Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie eliminuje również wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, zaś jonizator plazmowy po prostu wyczyścić suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i proste w obsłudze.