Maska antysmogowa – ochrona przed smogiem

Maska antysmogowa – ochrona przed smogiem

Smog jest nienaturalnym zjawiskiem atmosferycznym, które może pojawić się często dużego zamglenia i w czasie bezwietrznej pogody. Jest on często spotykany najczęściej w wielkich skupiskach miejskich, w których atmosfera jest silnie zapylona. W smogu zawieszone są groźne dla ustroju substancje. Czy można się przed nimi ochronić?

Maska antysmogowa – ochrona przez pełnym szkodliwych substancji powietrzem

Na ulicach polskich aglomeracji coraz powszechniejszym widokiem są przechodnie z maską antysmogową na twarzy. Najbardziej istotnym elementem tego typu maseczki jest filtr. Kupując maskę, którą planujemy nosić w mieście, zwróćmy uwagę, czy filtr wykonany jest z aktywnego węgla. Tego rodzaju filtr bardzo dobrze ochroni również przed zatruciem gazami. Filtr znajdujący się w maseczce musi być co jakiś czas zmieniany, inaczej nie wypełni ona swojego zadania. Sprawdźmy też, jakiej wielkości cząstki zanieczyszczeń może zatrzymać wybrana przez nas maseczka, ponieważ Za najlepsze uważane są te z filtrem zatrzymujący zanieczyszczenia mające wielkość 0,3 mikrometra. Taki filtr zatrzyma zarówno zanieczyszczenia, ale również wszystkie groźne substancje.

Maska antysmogowa – jaką kupić?

Wśród masek antysmogowych można wyszukać specjalne maski, które stworzono z myślą o osobach uprawiających sport. W żaden sposób nie przeszkadzają one podczas biegania. Cyrkulacja filtrowanego powietrza bywa w nich większy niż w tradycyjnych maskach antysmogowych. Niezależnie jednak od tego, czy w masce zamierzamy chodzić po mieście czy jednak ćwiczyć, powinniśmy zwrócić uwagę, aby dobrze przylegała ona do naszej twarzy. Oferowane dzisiaj maski antysmogowe wykonywane są z materiałów hipoalergicznych, dzięki czemu mogą być bez lęku używane przez osoby z alergią. Ich producenci starają się, by nie tylko świetnie chroniły one przed zanieczyszczeniami, ale również żeby miały nietuzinkowy wygląd. Oryginalny design oraz duży wybór kolorów sprawia, że każdy kupi dla siebie idealną maseczkę.