Leczenie otyłości uchroni przed chorobami serca

Leczenie otyłości uchroni przed chorobami serca

Otyłość jest jednym z głównych problemów nękających ludzkość na początku XXI wieku. Smutnym faktem jest to, że w tym momencie trzy razy więcej ludzi umiera z powodu nadwagi niż z powodu niedożywienia. Ponieważ dodatkowe kilogramy niechybnie powodują kłopoty związane z zachowaniem sprawności fizycznej, cukrzycą, nerkami i innymi funkcjami organizmu, koniecznością jest podjęcie leczenia.

Jakie metody używa się w leczeniu otyłość?

Żeby wyleczyć otyłość, niezastąpiona jest indywidualnie zaprojektowana, restrykcyjna i stosowana dieta, zapewniająca choremu należytą ilość energii, przyspieszając równocześnie metabolizm, a co za tym idzie, pomagając zmniejszyć masę ciała. Sporadycznie, jako dodatek do terapii, stosowane są specjalne preparaty medyczne. Zaleca się także, w miarę możliwości podejmowanie aktywności fizycznej. W sytuacji, gdy sposoby wspomniane wcześniej nie przynoszą efektów, możliwa jest interwencja chirurgiczna, która polega na pomniejszeniu objętości żołądka.

Gdzie szukać pomocy w leczeniu otyłości?

Zwalczanie otyłości w większych miastach, takich jak np. Kraków, Warszawa czy Gdańsk, jest ogólnodostępne dzięki dużej ilości wykwalifikowanych profesjonalistów z tego sektora usług medycznych. Żeby uzyskać ich pomoc, musimy umówić się na wizytę. Dobry dietetyk zagwarantuje nie tylko opiekę medyczną nad przebiegiem leczenia, lecz również posłuży silnym wsparciem psychicznym dla pacjenta. Tylko indywidualnie dopasowane leczenie jest gwarancją powrotu do zdrowia i normalnej masy ciała.