Leczenie kanałowe pod mikroskopem – jak się przygotować?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – jak się przygotować?

Leczenie kanałowe, chociaż u wielu czytelników powoduje strach, naprawdę jest aktualnie zabiegiem nieprzysparzającym dyskomfortu. Jest to skutkiem wykorzystania innowacyjnych środków przeciwbólowych, które powodują, iż chory nie odczuwa dyskomfortu także w czasie leczenia głębokich uszkodzeń. Po opróżnieniu kanałów zęba oraz ich zdezynfekowaniu, ząb zostaje wypełniony – dla wielu chorych jest to kres terapii. Bywa jednak, że po pewnym czasie ząb znów się uszkadza – jedynym rozwiązaniem w takich sytuacjach będzie wtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Dlaczego jego wykorzystanie będzie wtedy niezbędne? Jak znaleźć stomatologa do przeprowadzenia takiej terapii?

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

W razie ponownego leczenia kanałowego wskazane jest zazwyczaj zastosowanie mikroskopu. Rozwiązanie to jest też niezbędne, jeśli kanały zęba nie są proste lub jego anatomia jest nietypowa z odmiennych powodów. Co ważne, leczenie kanałowe pod mikroskopem nie wygląda inaczej od zwykłej terapii – jest dziś całkowicie pozbawione dyskomfortu, a specjalny mikroskop wisi nad ustami pacjenta, nie powodując dodatkowego bólu. Ceny leczenia kanałowego pod mikroskopem są zależne od stopnia uszkodzeń i lokalizacji zęba.

Do kogo wybrać się na leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem nie będzie nieprzyjemne oraz da oczekiwane skutki tylko wtedy, gdy znajdziemy odpowiedniego lekarza. Najważniejsze są jego kwalifikacje oraz staż, a o nich wiele mówią na przykład uzyskane świadectwa. Warto również dowiedzieć się, co o danym dentyście piszą wcześniejsi klienci – ich opinie bez trudu znajdziemy na forach. Przy poszukiwaniach stomatologa przeprowadzającego leczenie kanałowe pod mikroskopem nie należy natomiast kierować się kosztami – wszak stawką jest nasze zdrowie.