Lasery wysokoenergetyczne – niwelują ból i skutki kontuzji sportowych

Lasery wysokoenergetyczne – niwelują ból i skutki kontuzji sportowych

Dowiedz się, gdzie nabyć laser wysokoenergetyczny

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika stosująca silnie skupioną wiązkę światła podczerwonego. Po przystawieniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, jak również poprawia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta metoda leczenia zyskuje coraz większą popularność.

Laser wysokoenergetyczny – przeznaczenie

Laser wysokoenergetyczny może być wykorzystany do rehabilitacji prawie każdej części ciała. Częstokroć jest wykorzystywany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – świetnie sprawdza się jako środek redukujący uczucie bólu po treningach i leczący następstwa kontuzji takich jak: skręcenia stawów, zapalenia czy naderwania wiązadeł. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest także używany m.in. w leczeniu dyskopatii szyjnej, haluksów, lumbago oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być także przydatny w gabinetach dermatologicznych, kosmetycznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różną konstrukcję i, co za tym idzie, odmienny sposób emisji lasera. Wyróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe, które wysyłają światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]