Kursy pierwszej pomocy

Kursy pierwszej pomocy

W Polsce co roku traci życie kilka tysięcy osób wyłącznie dlatego, że obserwatorzy zdarzenia nie potrafią udzielić pierwszej pomocy przed przybyciem pogotowia ratunkowego. Odpowiedzią na takie niechlubne statystyki są coraz częściej pojawiające się oferty szkoleń z pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności potrzebne do prawidłowego reagowania w chwili zagrożenia życia.

Jaką drogą odbyć kurs pierwszej pomocy?

Niektóre kursy pierwszej pomocy odbywa się za pomocą e-learningu. Zajęcia przez Internet pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze, jednak nauka jest bardziej teoretyczna. Szkolenia tradycyjne wykorzystują specjalistyczny sprzęt do przeprowadzania wszelkiego rodzaju treningów z pierwszej pomocy – mają wymiar praktyczny.

Kursy pierwszej pomocy – z jakich części się składają?

Zagadnienia poruszane w czasie kursu, zależą od ustaleń organizatorów z odbiorcami szkoleń. Z pewnością, muszą się w nim znaleźć następujące elementy: zabezpieczenie miejsca wypadku, a także ewakuacja z zagrożonego miejsca. W części interaktywnej powinniśmy nauczyć się, jak usunąć ciało obce z dróg oddechowych, opatrywać rany oraz jakie działania powziąć, w przypadku oparzeń chemicznych czy zatruć środkami chemicznymi.