Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Więcej szczegółów o korekcji wad wzroku Kraków.

Zdrowe oczy zapewniają wysoki komfort życia. W klinice okulistycznej można skorygować uciążliwe i często groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekcja wad wzroku – zaufaj wykwalifikowanemu optometryście

Nie tak dawno temu korygowanie wad wzroku sprowadzało się do zakładania okularów bądź soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekcji pozwalające na leczenie astygmatyzmu, krótkowzroczności, dalekowzroczności, jak również wielu pozostałych schorzeń. Ogromnie popularna stała się laserowa operacja wzroku znamionująca się dużą efektywnością. Laserowa korekcja wad wzroku jest bezpieczna i nieinwazyjna, a pacjent błyskawicznie powraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, gdzie pracuje doświadczona kadra lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych technikach leczenia. Biegły optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować adekwatną metodę leczenia, a następnie wyeliminować wadę wzroku. Optometryści działający w klinice okulistycznej korzystają z najnowocześniejszego ekwipunku diagnostycznego, zatem mogą zidentyfikować nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Czym poza tym zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne podejmują się również leczeniem innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego leczenia polegają m.in. na modelowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest testem pomocnym w ujawnianiu glaukomy, stanów zapalnych i innych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się również mapy rogówki – jest to nieodzowne przed operacją zaćmy lub innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wad wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się również innymi problemami, jak np. pozbyciem się kaszaków lub ciał obcych z oka.

Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]