Koktajl odżywczy – dlaczego warto?

Koktajl odżywczy – dlaczego warto?

Normalne przyjmowanie pokarmów w wielu przypadkach jest bardzo utrudnione. Z przyswojeniem potraw problemy będą mieć zwłaszcza chorzy zmagający się ze schorzeniami systemu pokarmowego oraz chorobą Alzheimera i pozostałymi chorobami układu nerwowego. Specjalnego odżywiania wymagają także chorzy na nowotwory, z chorobami płuc lub w stanach wycieńczenia. Najważniejszym ze środków, z którymi prościej będzie pokonać podobne trudności okaże się koktajl odżywczy. Jak się go wytwarza? W jakich przypadkach go użyć?

Jak działa koktajl odżywczy?

Koktajle odżywcze pozwalają na łatwe odzyskanie sił organizmu. Jest tak dzięki temu, że ich skład jest tak zbilansowany, by zapewnić pacjentowi niezbędne składniki odżywcze. W koktajlach tego rodzaju znajdziemy białko i wiele minerałów, a dzięki przypominającej kleik postaci są bez problemu trawione nawet przez naprawdę wycieńczonego człowieka. Koktajl odżywczy dostępny jest w najróżniejszych wersjach – o smaku wiśniowym, brzoskwiniowym lub neutralnym.

Przyrządź koktajl odżywczy

Korzystanie z koktajlu odżywczego nie będzie skomplikowane. Musimy jedynie odmierzyć właściwą ilość preparatu i rozrobić go w ciepłej wodzie. Pojedyncza saszetka koktajlu odżywczego odpowiada zazwyczaj jednemu, przeciętnemu posiłkowi. Kiedy koktajl odżywczy jest głównym źródłem pokarmu, powinniśmy dostarczyć pacjentowi 6 saszetek każdego dnia. W przeciwnym wypadku mogą to być tylko 3 saszetki. Wszystkie z nich pacjent może zjeść na raz lub spożyć ją na parę razy.

Recomed