Jak wyglądają zajęcia na basenie dla niemowlaków?

Jak wyglądają zajęcia na basenie dla niemowlaków?

Mimo że nawet kilkanaście lat wcześniej pływanie niemowlaków nie było popularne wśród mam, to obecnie coraz częściej jedna z nich decyduje się na to, by zapisać swoje pociechy na basen. Dla niemowląt taka aktywność jest wszak świetnym ćwiczeniem, umożliwiającym szybszy rozwój ich zdrowia. Warto też zaznaczyć, że – wbrew obawom wielu kobiet – na pływalnię możemy udać się z bobasem bardzo wcześnie, bo już od trzeciego miesiąca życia. Jednak miejmy na uwadze, że maluchy będą naprawdę bezpieczne tylko wtedy, kiedy wybierzemy się z nimi na odpowiednie ćwiczenia prowadzone przez doświadczonego instruktora. Jak więc je znaleźć? O jakich rzeczach musimy wiedzieć przy poszukiwaniach? I co osiągniemy stawiając na basen dla niemowląt?

Czemu warto wybrać basen dla niemowląt?

Kluczowym atutem basenu dla niemowląt jest na pewno fakt, iż kompleksowo wspomaga rozwój dziecka. Dzięki ćwiczeniom na basenie prędzej rozwijają się płuca, wzmacnia się układ mięśni, zaś delikatne wciąż stawy maluchów nie będą obciążone, dzięki czemu minimalizuje się niebezpieczeństwo nadwyrężeń. Basen dla niemowląt to również świetna metoda na rozwój celowości ruchów, przez co najmłodsi prędzej stawiają pierwsze kroki. Warto także wspomnieć, iż ćwiczenia na pływalni prowadzone są z pozostałymi dziećmi – są zatem wspaniałą okazją do zawiązania pierwszych relacji z równolatkami.

Jak wybrać basen dla niemowlaków?

Mnóstwo osób niesłusznie uważa, że ćwiczenia na basenie dla niemowlaków stwarzają czasem pewne niebezpieczeństwo, wystarczy jednak rozważnie podejść do wyboru ekipy, która przygotowuje te zajęcia. Szczególnie istotne będzie niewątpliwie to, aby były one prowadzone przez dobrych instruktorów, którzy po pierwsze zadbają o ochronę niemowląt przebywających na basenie, ale również opracują właściwe ćwiczenia, dzięki którym te dobrze wykorzystają chwile na basenie i wyniosą z tego rozwojowe i psychiczne zyski.