Jak odciągać katar u dziecka? Aspiratory do odkurzacza

Jak odciągać katar u dziecka? Aspiratory do odkurzacza

Przeziębienie u niemowlaka zwykle nie jest niebezpieczną dolegliwością. Mimo powszechności tego schorzenia i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie mogą jednak go bagatelizować. Nieodciągana przez długi czas wydzielina z nosa może podrażnić inne części układu oddechowego oraz uszy, czego rezultatem bywa rozwinięcie się takich chorób jak zapalenie ucha bądź zatok. By tego uniknąć, należy odsysać katar za każdy razem, kiedy odkryjemy, że zebrała się ona w nosie naszego dziecka. Jak zatem zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie odessie katar

Sposobów na odciągnięcie wydzieliny z nosa małego dziecka jest wiele. Najpopularniejszy z nich to z całą pewnością gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a czyszczenie nosa za jej pomocą bywa dla pociechy mało komfortowe. Tym należy wyjaśnić sobie popularność innego typu aspiratorów, które są wygodniejsze i wydajniejsze w eksploatacji niż gruszki. proste działają na wdech, a bardziej skomplikowane modele to odciągacze do odkurzacza lub zasilane własnym silniczkiem.

Czy warto używać aspiratora Katarek?

Katarek jest przykładem odciągacza do odkurzacza. Wspomniany odciągacz wydzieliny jest prosty w obsłudze i niezwykle wydajny, co wynika z jego trójfazowego działania. Odciągacz do nosa Katarek nie tylko usuwa wydzielinę, ale też wpierw ją rozcieńcza, co ułatwia całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa za pomocą fizjologicznego roztworu soli, co niweluje objawy kataru i poprawia samopoczucie malucha. Można go nabyć w dwóch wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 60 zł).