Jak działa aparat do magnetoterapii?

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Więcej szczegółów o magnetoterapia aparat uzyskasz tu

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się różne oddziaływanie, jednakże wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia zmniejsza także ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych, zmniejsza obrzęki i poprawia krążenie.

Jak działają aparaty do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio leczonych części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Gdzie stosuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to ważny element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na pokaźne gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy również modele przenośne, doskonale nadające się do pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te mają aplikatory w formie dysków lub pasów.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]