Implanty, ekstrakcja ósemek – czyli o chirurgu stomatologu słów kilka

Implanty, ekstrakcja ósemek – czyli o chirurgu stomatologu słów kilka

Chirurg stomatolog reprezentuje specjalizację zajmującą się wykonywaniem skomplikowanych procesów leczniczych w okolicach przyzębia. Jest to oddzielna dziedzina studiów medycznych, której nie należy utożsamiać ze zwykłą stomatologią.

Kiedy należy udać się do chirurga stomatologa?

Interwencji chirurga stomatologa wymagają przeważnie tzw. ósemki, których pozbycie się nie zalicza się niestety do najprostszych czynności. Kanały korzeniowe ósemek bywają zakrzywione, co niezwykle upośledza ich profesjonalne usunięcie. Wówczas do działania przystępuje profesjonalista – chirurg stomatolog, który robi zdjęcie RTG obolałej jamy ustnej i wyrokuje o dalszym postępowaniu. Chorzy uskarżający się na liczne ubytki zębów również mają możliwość skorzystać z szerokiej gamy zabiegów chirurgicznych wykonywanych pod kontrolą stomatologa. Możemy wybrać innowacyjne implanty zębowe, czyli wykonane z najwyższej jakości stopu wszczepy umiejscowione w żuchwie osoby ciepiącej na ubytki. Na nich z kolei można nadbudować stracony ząb. Tak wykonane implanty są wyjątkowo wygodne, umiejscowione na zawsze i w niczym nie przypominają przestarzałych protez.

Dlaczego praca chirurga stomatologa wyróżnia się od pozostałych specjalizacji dentystycznych?

Chirurg stomatolog ściśle współpracuje z innymi lekarzami i zleca zabiegi, które przerastają tradycyjną medycynę nieinwazyjną. Przychodzą do niego pacjenci z naruszonymi kłami, których nie można wyrwać dysponując środkami niechirurgicznymi. Ponadto pozostające w jamie ustnej części korzeni zębowych są zaleceniem do interwencji chirurga stomatologa. W swojej praktyce używa on z akcesoriów oraz technik terapii, niedostępnych u innych specjalistów. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są z dbałością o standardy znieczuleń, dlatego nie musimy obawiać się bólu. Nie zapominajmy także, aby dokładnie przestrzegać zaleceń chirurga szczękowego, wystrzegać się gazowanych napojów czy używania tytoniu bezpośrednio po operacji.