Fotodepilacja – salon kosmetyczny

Fotodepilacja – salon kosmetyczny

Depilacja laserowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które z rozmaitych względów nie mogą pozwolić sobie na zwykłe metody. Usuwanie włosów laserem minimalizuje wszak ryzyko pojawienia się różnego typu podrażnień, jest również skutecznym środkiem do walki z problematycznymi włosami. Warto zauważyć, iż poza niszczeniem owłosienia, uzdrawia także skórę. W jaki sposób więc przygotować się do tego zabiegu? O czym powinniśmy pamiętać?

Przyszykuj się do depilacji laserowej

Aby depilacja laserowa okazała się skuteczna, mniej więcej miesiąc przed depilacją nie należy korzystać z depilatora. Kosmetyczki zalecają także uważać na korzystanie z wosku oraz usuwanie włosów pęsetą – w czasie zabiegu w skórze muszą być cebulki. Dzień przed depilacją musimy natomiast starannie wydepilować się tradycyjną maszynką.

Ryzyko depilacji laserowej

Jako, iż depilacja laserowa może powodować podrażnienia skóry, najlepiej będzie, jeśli przez miesiąc przed zabiegiem zrezygnujemy z opalania – w szczególności pod lampami. Depilacja laserowa nie jest również polecana kobietom spodziewającym się dziecka oraz przyjmującym antybiotyki albo antydepresanty.

O co chodzi w depilacji laserowej?

Depilacja laserowa opiera się na tym, że wiązka światła działa niszcząco na zalegającą się skórze melaninę, destabilizując w ten sposób budowę konkretnego włosa. Kobiety, które zastosują opisywany zabieg nie powinny zapominać, by nie eksponować wydepilowanych okolic na wpływ słońca przynajmniej przez 4 tygodnie.