Trudności ze snem, brak chęci do życia oraz wiecznie obniżone samopoczucie – te znamiona często zwiastują schorzenia psychiczne. Niestety, nawet pacjenci, którzy zdają sobie sprawę z tego, że potrzebny jest im psychiatra, odkładają odwiedziny w jego gabinecie. Nasz wstyd jest, jak się okazuje całkowicie nieuzasadniony, a skutki takiego działania bywają naprawdę poważne. W jakich sytuacjach zależy zgłosić się do lekarza?
Zmęczenie oraz dziwne myśli – to sprawa dla psychiatry
Jeśli wszystkie czynności są przyczyną zmęczenia, bywasz rozdrażniony lub nie potrafisz poradzić sobie ze złymi myślami, możesz być chorym na neurozę. Schorzenia tego rodzaju występują obecnie bardzo często, a ich przyczyną są zły sposób życia, wymagająca praca lub przebyte traumy. Dzięki dobrym medykamentom oraz rozmowom, psychiatra da ci jednak szansę poradzić sobie z nerwicą, a potem szybko wrócić do zwykłego życia – wyniki badań pokazują, że szybko zdiagnozowana neuroza jest całkowicie niegroźna.
Podejrzewasz depresję? Pędź do psychiatry
Nie umiesz być szczęśliwym i obwiniasz się za wszystkie niepowodzenia? Nie możesz zebrać się, by opuścić łóżko, a na domiar złego masz za silne lub za słabe łaknienie? Nie czekaj i idź do lekarza – szybko zdiagnozowaną depresję daje się łatwo wyleczyć. Psychiatra wybierze odpowiednie do twojego przypadku leki i najpewniej skieruje cię na psychoterapię – a te działania pozytywne skutki przyniosą jedynie wtedy, gdy przychodnię odwiedzisz tuż po zauważeniu pierwszych zwiastunów.