Dobierz właściwe suplementy do włosów

Dobierz właściwe suplementy do włosów

Zniszczone włosy to problem wielu kobiet. Zwykłe kosmetyki często go jednak nie rozwiązują, ponieważ ich przyczyna tkwi nie w niedostatecznej pielęgnacji, a nieodpowiedniej diecie. W podobnych przypadkach świetnym rozwiązaniem będzie niewątpliwie uzupełnienie jej o niezbędne składniki pokarmowe. Kupienie suplementów do włosów nie będzie jednak trudne – dostępne są w drogeriach, a także możemy zaopatrzyć się w nie w internecie. Z czego się składają? Które substancje mają szczególnie korzystny wpływ na kobiece włosy?

Ziołowa moc suplementów do włosów

Najczęstszym składnikiem używanym przez panie troszczące się o swoje włosy jest niewątpliwie skrzyp. Można przyjmować go w formie kapsułek z ekstraktem oraz pić wywar. Jeśli jednak wybierzemy drugie rozwiązanie, należy pamiętać, iż skrzyp powinniśmy gotować. Dostępne są również suplementy do włosów z pokrzywy, która zwiększa ich elastyczność oraz regeneruje. Oprócz tego pozytywny wpływ na włosy wywierają również chmiel, lipa lub rumianek, a z innych roślin – kiełki pszenicy.

Inne suplementy do włosów

Rozwiązaniem kłopotów z włosami mogą być także oleje. Mogą być zażywane najcześciej doustnie – w formie cieczy oraz pigułkach. Najlepsze okazują suplementy na włosy z ogórecznika, a także tran. Warto również wcierać we włosy olej rzepakowy, którzy poprawia ich elastyczność i puszystość. W razie włosów zniszczonych warto też sięgnąć po odpowiednie mieszanki minerałów, takich jak Zn lub Mg – nie zapominajmy przy tym, aby nie używać ich zbyt długo.