Dlaczego warto posiadać aspirator do nosa

Dlaczego warto posiadać aspirator do nosa

Niedrożność nosa u niemowląt to dość powszechna, lecz kłopotliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie są w stanie spokojnie jeść ani spać, gdy przeszkadza im gromadzący się katarek. Aspirator do nosa lub gruszka pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – czy odciąganie wydzieliny jest bardzo ważne?

Zalegający katar może prowadzić do powikłań, a po zakażeniu bakteryjnym może przekształcić się w poważniejszą chorobę. Wydzielina, której się nie usuwa, spływa po ściance gardła podrażniając je. Bakteryjny, żółtozielony katar staje się zagrożeniem dla oskrzeli, a nawet płuc.

Jak można odciągać wydzielinę aspirator do nosa czy gruszka?

Istnieje kilka urządzeń, które pomogą dziecku pozbyć się zalegającej wydzieliny. Możemy skorzystać z tradycyjnej gruszki, wsuwanej do nosa, którą następnie uciskamy. Tworzące się podciśnienie zasysa katar do gruszki. Innym sposobem jest odciągacz na wdech rodzica. Aktualnie sporą popularnością cieszy się natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Aspirator do nosa do odkurzacza

Takie rozwiązanie może budzić zdumienie wielu rodziców. Tymczasem jest to znacznie skuteczniejsza metoda niż gruszka czy ustny aspirator, a wszystko dzięki zastosowaniu jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, można podłączyć do większości odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Warto pamiętać, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne odciągacze, należy stosować dopiero po rozrzedzeniu wydzieliny roztworem soli 0,9%. Po odciągnięciu kataru należy zatroszczyć się o nawilżenie błony śluzowej nosa uszkodzonej przez wydzielinę . Katarek do odkurzacza występuje w trzech wariantach: Katarek Standard (cena ok: 45 zł), Plus (55 zł) oraz Complete (60 zł).