Dentysta – nie ma się co bać

Dentysta – nie ma się co bać

Mimo świadomości tego, iż o zęby powinniśmy zawsze się troszczyć, Polacy nadal niechętnie chodzą do dentysty. Przyczyną najczęściej bywa zwykły strach, a ten zresztą dziś okazuje się zupełnie nieuzasadniony. Dentysta obecnie wykorzystuje wszak innowacyjny sprzęt, dzięki czemu pacjenci nie muszą denerwować się bólem. Innowacyjne rozwiązania umożliwiają wykonanie najróżniejszych skomplikowanych zabiegów. Z czym więc najczęściej udajemy się do gabinetu? Które zabiegi cieszą się szczególną popularnością wśród chorych?

Z czym udajemy się do dentysty?

Rzadko już przychodzimy do dentysty z zębami, jakich nie da się już uratować. Podobne przypadki jednak nadal występują, zaś ostatnim rozwiązaniem jest wtedy usunięcie zęba oraz zastosowanie implantu. Szczęśliwie jednak większość zębów dentysta jest w stanie uratować – z użyciem nowoczesnych narzędzi jest to osiągalne nawet w razie sporych ubytków. Jakiego typu technologie to umożliwiają?

Dentysta – nowoczesne rozwiązania

Zminimalizowanie bólu podczas zabiegów wynika w szczególności z wykorzystania nowych technik oczyszczania zębów. W miejsce zwykłych wierteł dentysta wykorzystuje obecnie między innymi odpowiednie żele i gaz. Ultradźwięki oraz światło to następne technologie, po które sięga dentysta. Zaś kliny są stosowane przede wszystkim w czasie rekonstrukcji uzębienia. Ułatwiają one dotarcie światła polimeryzującego do niewidocznych szczelin i odseparowanie zębów.