Czym zajmuje się stomatolog?

Czym zajmuje się stomatolog?

Stomatolog jest doktorem, o którym nie wspominamy z radością. Przeważająca część Polaków boi się bólu związanego ze świdrowaniem, leczeniem polegającym na endodoncji, ekstrakcją zębów czy eliminowaniem kamienia nazębnego. Żeby ustrzec się męczących czynności w gabinecie dentystycznym, trzeba przecież tylko kompleksowo dbać o stan zębów.

Stomatolog – profesja znana od dawna

Warto zauważyć, że stomatolog to fach, który istnieje od tysięcy lat, kiedy to zaczęto przeprowadzać archaiczne borowanie zębów. Współcześnie stomatolodzy mają zdecydowanie bardziej komfortowe zabiegi lecznicze, które pozwalają nam uciec od przeszywającego bólu i cieszyć się nieskazitelnym uzębieniem. Stomatolog musi przejść profesjonalne praktyki oraz powinien odznaczać się wrażliwością, aby profesjonalnie wykonywać zabiegi lecznicze. Niestety nie każdy dysponuje umiejętnościami do wykonywania tego niespotykanie obciążonego presją zawodu.

W jaki sposób zapobiec licznym odwiedzinom u stomatologa?

Stomatolog stanie się chętnie odwiedzanym specjalistą, jeśli zwrócimy uwagę na systematyczne zabiegi pielęgnacyjne uzębienia. Starajmy się szczotkować zęby po każdym posiłku, co najmniej 3 razy w ciągu dnia. Używajmy dobranych do naszych potrzeb akcesoriów stomatologicznych. Warto nabyć szczoteczkę zasilaną na baterie, gdyż szybciej usuwa bakterie niż te manualne. Zaopatrzmy się w zestaw irygatorów stomatologicznych i płukanek do pielęgnacji dziąseł. Nie bagatelizujmy zalecenia, żeby już od najmłodszych lat przygotowywać maluchy do systematycznej ochrony jamy ustnej – wtedy unikną problemów z zębami i nie będą bały się odwiedzić stomatologa. Jak najwcześniej trzeba zapoczątkować pierwsze mycie zębów. Żeby maluch oswoił się z wizytami należy umówić go do stomatologa. Pierwsza wizyta w klinice stomatologicznej powinna opierać się wyłącznie na rozmowie z doktorem. Stomatolog powinien zademonstrować przedszkolakowi fotel oraz aparaty wykorzystywane do zabiegów.