Co i gdzie można leczyć falą uderzeniową?

Co i gdzie można leczyć falą uderzeniową?

Więcej o wyposażenie terapia falą uderzeniową

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga leczyć dolegliwości różnego rodzaju. Kiedy jest stosowana i dlaczego ?

Gdzie stosowana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest często stosowana w kosmetologii, ortopedii, medycynie sportowej, rehabilitacji, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi przenika kilkanaście centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla przylegających tkanek i charakteryzuje się dużą skutecznością w walce z rozmaitymi dolegliwościami. Dzisiejsze aparaty do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niesłychanie precyzyjny, dzięki czemu terapia daje wyjątkowo dobre efekty. Urządzenia do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w terapii chorób powiązanych z narządami ruchu, takich jak ostroga piętowa, bóle kręgosłupa, zespół bolesnego barku czy zapalenie ścięgien. Aparat do fali uderzeniowej może być używany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów i rehabilitantów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak pracuje?

Dostępne na rynku urządzenia wykorzystujące falę uderzeniową są wyposażone w 2 odrębne kanały oraz aplikatory, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie leczenia u dwóch osób jednocześnie. Współczesny sprzęt wysyła falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie stymulują błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co umożliwia redukcję sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest skuteczna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]