Bezpieczne i szybkie zamykanie naczyń krwionośnych

Bezpieczne i szybkie zamykanie naczyń krwionośnych

Telangiektazja, trądzik oraz pozostałe zmiany naczyniowe to kłopot wielu pacjentów. Najczęściej walczą z nimi kobiety, ale na ich likwidację coraz częściej decydują się także mężczyźni. Kiedyś nie istniały metody, które umożliwiały bezbolesne i szybkie zlikwidowanie takich defektów, jednak sytuacja wygląda już inaczej. Wśród takich technik jest IPL. Czemu warto zdecydować się na zamykanie naczyń krwionośnych tą metodą? O jakich rzeczach należy wiedzieć przed zabiegiem w gabinecie urody?

Na czym opiera się zamykanie naczyń krwionośnych metodą IPL?

Metoda IPL wykorzystuje światło, dzięki któremu rozgrzewana jest hemoglobina. Wzrost jej ciepłoty skutkuje zaś zniszczeniem powierzchni naczynka, które umiera i po jakimś okresie zostaje biologicznie wydalone z organizmu. By kuracja dała korzystne efekty, zamykanie naczyń krwionośnych należy powtórzyć kilkakrotnie. Bez znaczenia jest to, ile będą trwały interwały między poszczególnymi zabiegami – zwiększy się jedynie czas kuracji.

Przeciwwskazania dla zamykania naczyń krwionośnych

Nie wszyscy powinni postawić na zamykanie naczyń krwionośnych metodą IPL. Są wśród nich niektórzy cukrzycy, chorzy z nowotworami na skórze oraz kobiety oczekujące dziecka. IPL nie jest także zalecany osobom opalonym, regularnie przyjmującym niesteroidowe leki przeciwzapalne i walczącym ze schorzeniami krwi. Musimy zachować ostrożność także, kiedy decydujemy się na ten zabieg jesienią – lepiej wystrzegać się wówczas skoków temperatur.