Bezbolesne leczenie kanałowego

Bezbolesne leczenie kanałowego

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest miłym zagadnieniem. Dziś natomiast, wykorzystując nowoczesne sprzęty i – w szczególności – skuteczne leki przeciwbólowe, stomatolodzy są w stanie zagwarantować nam, iż leczenie okaże się całkowicie komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane za każdym razem, jeżeli pojawi się zapalenie miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu ultracienkich narzędzi, dzięki którym lekarz jest w stanie dotrzeć do najgłębiej zlokalizowanych partii uzębienia. Dobrze przy tym pamiętać, że w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, nierzadko bardzo zaawansowanych technicznie sprzętów. Których?

Endodoncja mikroskopowa – sprzęt

Oprócz sprzętów ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę ważne są mikroskopy operacyjne, bo obraz ze środka zęba przesyłają do monitora przed oczami lekarza, ograniczając prawie całkowicie ryzyko wszelkiego typu pomyłek. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie również sprawdzenie długości kanałów. Osiągnięcie sporej precyzji umożliwiają specjalne urządzenia cyfrowe – endometry. Oprócz tego lekarze stosują także specjalne narzędzia, jakie umożliwiają maszynowe opracowanie kanałów, a przez to znaczne przyspieszenie kuracji oraz polepszenie samopoczucia leczonego.

Leczenie kanałowe – dla kogo refundowane?

Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy pamiętać, że nie zawsze jest ono fundowane przez kasę chorych. Darmowe leczenie kanałowe zębów z maksymalnie trzema kanałami zapewnione jest osobom niepełnoletnim. Pozostali nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy i kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych jest natomiast w pełni płatne. Jeśli będzie ono niezbędne, warto wybrać się do lekarza dysponującego odpowiednimi narzędziami oraz wcześniej dowiedzieć się, co o jego usługach dotychczasowi pacjenci mówią w sieci.