BCAA

BCAA

BCAA – co to takiego?

Wśród szerokiej gamy odżywek dla sportowców i kulturystów wyjątkowe miejsce zajmuje BCAA.

Substancja ta jest podstawowym składnikiem budulcowym białek. BCAA to aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach, które posiadają dwie grupy – aminową oraz karboksylową.

BCAA – jak działa?

BCAA wspomaga organizm w czasie wytężonego wysiłku, który jest związany z uprawianiem sportu. Ma działanie polegające na zapobieganiu zmęczeniu ośrodkowemu, a jednocześnie poprawia zdolności wysiłkowe organizmu.

Dawkowanie BCAA

3g jest zalecaną dzienną dawką tej substancji. Jest ona osiągalna dzięki stosowaniu dobrze dobranej i zbilansowanej diety. BCAA można również uzupełniać przyjmując je w formie płynnej lub w postaci tabletek, z czego postać płynna jest bardziej zalecaną ze względu na łatwiejsze przyswajanie substancji. Dzięki regularnemu stosowaniu możemy zwiększyć siłę chwytu, a także pozwala zbudować samą masę mięśniową oraz pomaga przy utracie tłuszczu w czasie diety odchudzającej. Liczne badania potwierdziły efektywność przyjmowania BCAA, dlatego jest popularnym suplementem wśród osób ćwiczących na siłowni, które chcą osiągnąć umięśnioną sylwetkę.