Badania operatorów

Badania operatorów

http://www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/

Są potrzebne do tego, by stwierdzić, czy ktoś jest wstanie podjąć pracę jako kierowca widlaka lub innego pojazdu. Choć część badanych podchodzi do nich ze strachem, kiedy nie dręczą nas schorzenia psychiatryczne, ich przejście nie powinno przyprawić nam znaczących kłopotów. Jak jednak wyglądają badania operatorów maszyn? Na co warto się przygotować?

Jak wyglądają badania operatorów?

Na początku testu przyszły operator wypełnia przygotowany przez specjalistę formularz. Powinien w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące działania w rozmaitych, szczególnie trudnych sytuacjach. Po sprawdzeniu formularza kandydataubiegającego się o uprawnienia, prowadzący będzie mógł określić, jak dobrze radzi sobie z nerwami oraz zbadać jego sprawność intelektualną i dojrzałość społeczną. Zawartość ankiety zależy od profesji ubiegającego się o uprawnienia. Ten etap badania operatorów zwykle powoduje duży niepokój, ale jej zaliczenie rzadko bywa trudne.

Badania operatorów na przyrządach

Końcowy etap badania operatorów wymaga zastosowania odpowiednio skonstruowanych urządzeń. Poszczególne zadania sprawdzają takie cechy jak refleks oraz podejmowanie wyborów w ekstremalnych sytuacjach. Powinniśmy pamiętać, że czasem ten etap badań może nie być przeprowadzony. Tak będzie, kiedy kandydat w rozmowie przyzna się do nie najlepszego samopoczucia lub badanie wykaże, że przed wizytą w poradni spożył alkohol. Zaplanowane działanie może być wówczas odłożone na inny termin albo – jeśli przyczyną jest spożycie alkoholu – także odwołane.

Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]