Zastosowanie ręcznie formowanej cegły klinkierowej

Zastosowanie ręcznie formowanej cegły klinkierowej

Cegła klinkierowa to popularny element budowlany, który jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia, pełni funkcję dekoracyjną, a przy tym powoduje, że budynek wyróżnia się spośród innych. Dlaczego cegła ręcznie formowana jest tak popularna i gdzie się jej używa? W jakich kolorach wytwarzany jest ozdobny klinkier?

Cegła elewacyjna – stosowanie

Naturalne cegły na elewację zachwycają swoim oryginalnym designem i mogą być wykorzystane zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Cegły na elewację wspaniale ozdabiają domy, a także nadają im klasyczny i ponadczasowy charakter. Ich porowata powierzchnia doskonale pasuje do nieruchomości utrzymanych zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu. Z kolei klinkier na komin charakteryzuje się dużą wytrzymałością i doskonale radzi sobie przy dużych wahaniach temperatur. Klinkierówka może też być użyta na ściany wewnętrzne mieszkania, a także do wykończenia pięknego i wytrzymałego blatu czy obudowania kominka – możliwości jest bardzo wiele!

Klinkierowa cegła na elewację – postaw na kolory

Klinkierowa cegła elewacyjna charakteryzuje się odpornością na negatywne czynniki zewnętrzne, trwałością oraz niską nasiąkliwością, co sprawia, że jest często używana w branży budowlanej. Aczkolwiek parametry techniczne to nie jedyne zalety, jakimi dysponuje cegła klinkierowa. Jej kolory umożliwiają osiągnięcie niepowtarzalnego efektu wizualnego – cegły mogą osiągać odcień brązu, żółci, czerwieni, pomarańczu, beżu, a po dodaniu glinki w kontrastowym kolorze również wiele innych, łącznie z niebieskim czy różowym. Taka elewacja prezentuje się wyjątkowo i sprawia, że budynek jest niepowtarzalny!