Zastosowanie polietylenu w przemyśle – worki foliowe na pojemniki

Zastosowanie polietylenu w przemyśle – worki foliowe na pojemniki

Jeśli chcesz kupić worki na pojemniki euro, koniecznie wejdź na https://globalhygiene.pl/artykuly-foliowe/.

Folia polietylenowa to surowiec, bez którego życie w XXI w. nie byłoby takie samo. Wytwarza się z niej nie tylko worki wykorzystywane w domach, ale również artykuły foliowe używane m.in. w branży spożywczej.

Z czego wykonuje się worki do pojemników euro?

Polietylen, inaczej polimer etenu, używany jest szeroko w przemyśle. Najbardziej rozpowszechniona jego forma to przypuszczalnie worki na śmieci. W ich produkcji stosuje się zarówno polimer etenu o niskiej gęstości (w skrócie LDPE), jak i polimer etenu o wysokiej gęstości (HDPE). HDPE jest mniej przezroczysty, ale wytrzymuje wyższe temperatury i wyróżnia się większą wytrzymałością mechaniczną. Z folii HDPE produkuje się m.in. wytrzymałe worki na odpady. Tymczasem LDPE jest bezwonny, przejrzysty oraz stosunkowo miękki, a przez to niesłychanie giętki. Nie jest tak wytrzymały na wysokie temperatury, ale w tych niższych utrzymuje swoją elastyczność. Sprawdza się to w sektorze spożywczym, przede wszystkim tam, w których przechowuje i dostarcza się zamrożone żywność. Na potrzeby branży spożywczej z LDPE produkuje się worki euro, które pasują do pojemników o kilku pojemnościach. Co ważne, worki do tego przeznaczone muszą mieć atesty dopuszczające je do kontaktu z produktami żywnościowymi.

Inne artykuły foliowe z polimeru etenu

Z polimeru etenu wyrabia się także sporo innych artykułów dla rozlicznych sektorów przemysłu. To np. wszelkiego rodzaju opakowania, zakrętki, przejrzysta folia pakunkowa (także ta termokurczliwą), a nawet mocne żyłki i żagle. Jest to również surowiec, z którego Global Food Hygiene – polski producent odzieży ochronnej – zaprojektował transparentne, antystatyczne peleryny jednorazowego użytku dla branży fryzjerskiej. Peleryny produkowane są z LDPE w kilku barwach i w dwóch rozmiarach, a sprzedawane są w formie wygodnej rolki ze zrywką, którą można umieścić w dozowniku.

Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]