Zamienniki kapsułek do Nespresso

kapsułki kompatybilne z nespresso

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych miłośników. Obecnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wykonuje wiele uznanych firm.

Czy można kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten typ kapsułek wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest włoska Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance robusty i arabiki. Drugim popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Trieste, Venezia, Firenze oraz Roma. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty orzechów laskowych, czekolady czy palonego drewna. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Corpo, Anima Del Salvador czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, Sambuca, Amaretto, Crema czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje również rodzima firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Sublimo, Lungo czy Milano, w tym także kawy aromatyzowane – Hazelnut, Chocolate, Vanilla i Carmel.

Opakowania sprzedawane w większości sklepów zawierają najczęściej 10 kapsułek z kawą. Jednakże dla odbiorców, zamawiających kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali także pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej zredukować cenę napoju. W przypadku, kiedy klient ma wątpliwości, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]