Zalety pilota samokopiującego

Zalety pilota samokopiującego

W dzisiejszych czasach prawie w każdym budynku wykorzystywane są urządzenia włączane z użyciem fal radiowych. Nikogo nie dziwią już wrota czy oświetlenie włączane radiowo – są ogólnie osiągalne oraz dość tanie. Często je wykorzystujemy, gdyż są użyteczne, a przy tym zdecydowanie pewniejsze od wrót otwieranych na zamek. Niestety wytwórcy zazwyczaj zapewniają w zestawach zbyt niską ilość egzemplarzy, a to szczególnie dotkliwe okazuje się dla sporych rodzin. Poza tym większość z nas się zgadza z tym, że zazwyczaj dobrze mieć zapasowy egzemplarz w domu. Jednak istnieje wyjście z podobnych trudności – by każdy z lokatorów miał swój pilot, możemy zaopatrzyć się w odpowiednie modele. O czym więc nie zapominać przy ich kupnie? Jak wybrać odpowiedni pilot?

Pilot samokopiujący – jak jest zbudowany?

Główną zaletą pilota samokopiującego okazuje się fakt, że do jego zaprogramowania nie potrzebujemy szczególnych kwalifikacji. Musimy wszak tylko zbliżyć pilot samokopiujący do głównego egzemplarza i przesłać sygnał. Zapasowy egzemplarz przechwyci fale i od tej pory będzie w stanie uruchomić wrota lub lampę. Nie zapominajmy wszak, że niektórych modeli pilota samokopiującego nie można ustawić tą metodą. Jest tak wyłącznie w w razie pilotów opartych na technologii AIIDucks – wtedy trafionym rozwiązaniem będzie użycie radiolinii.

Pilot samokopiujący – zastosowania

Jak przed chwilą napisaliśmy, pilot samokopiujący jest stosowany w szczególności przez posiadaczy sterowanych zdalnie drzwi lub lamp. Poza tym może być również stosowany przez posiadaczy aut z zamkiem centralnym – dzięki temu wyjściu każdy domownik będzie miał własny klucz, co pozwoli na ustrzeżenie się przed wieloma trudnościami. Dobrze wspomnieć również o tym, iż pilot samokopiujący okaże się też pomocnym urządzeniem w przedsiębiorstwach, w których bramy są otwierane pilotem – wtedy każdy pracownik będzie miał własny egzemplarz, co zdecydowanie usprawni poruszanie się po budynku.